Jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego 3KinoFest, reporterem filmowym; reżyserem filmowym.

Zadebiutował w 2013 roku jako reżyser pełnometrażowego filmu dokumentalnego 5 zasad. W 2021 roku otrzymał Nagrodę Gloria Artis za znaczące projekty z zakresu kultury i współpracy Ministerstwa Kultury RP.


Był programerem czeskiej części programu Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie (2015-2020) oraz Solanin Film Festiwal w Nowej Soli (2015-2021). Jest założycielem nowo powstałej firmy CinemaPort Production, z.s. mający na celu promocję czeskich filmów za granicą (2021). Równocześnie przygotowuje platformę VOD CinemaPort.cz dostępną w całym regionie Europy Środkowej.
W 2015 roku zdobył nagrodę Czech Press Photo w kategorii reportaż online. Jest współautorem (redaktorem) reportaży Telewizji Czeskiej w ramach programu dziennikarskiego Pološero. Do jego najważniejszych filmów dokumentalnych należą Nechtěný památník i Korunová Bedřiška z kryminału w ramach programu Telewizji Czeskiej Reporterzy CT, w którym pracował przez wiele lat. Był wykładowcą dwuletniego projektu filmowego skierowanego do maturzystów w NUDZ.


Jego własne wystawy fotograficzne odbywały się w prestiżowej Galerii Jaroslava Fragnera w Pradze czy w Centrum Architektury w wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów.