Na małej wyspie gdzieś w Indonezji, zależni od kaprysów natury, żyją samotnie matka i jej dorosły syn, który w tanecznym transie rozmawia z duchami. „Moody” to zilustrowana pięknymi zdjęciami opowieść o burzliwej relacji dwójki ludzi, którzy utknęli w tropikalnym „raju” i są zdani tylko na siebie. To historia o samotności i wykluczeniu, ale także mistyczna podróż, w której muzyka i taniec stają się sposobem komunikacji ze światem duchowym, przynoszą akceptację i porozumienie.

Karolina Karwan

Reżyserka, operatorka, fotografka, podróżniczka i facylitatorka neo tantry. Ukończyła Instytut Twórczej Fotografii w Opawie (ITF) oraz Wydział Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest laureatką stypendium Darmasiswa, w ramach którego studiowała muzykę i taniec tradycyjny w Indonezyjskim Instytucie Sztuki (ISI) w Yogyakarcie. Autorka krótkich filmów: Dive Into, Bumi Bulao.

Tomasz Ratter

Reżyser, operator i artysta wizualny. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie (Czechy) i antropologii kultury na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych UW. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor filmów krótkometrażowych, teledysków i projektów fotograficznych. Uczestnik wielu wystaw w Polsce (m.in. Zachęta, MOCAK) i za granicą (Berlin, Praga, Bratysława, Oxford). Mieszkał dwa lata na Jawie, studiując tradycyjną muzykę i język indonezyjski.