Kolejnym obrazem dokumentalnym, który przedstawiamy są Koniki na biegunach / The Rocking Horses w reżyserii Marcina Lesisza.

Bohaterką filmu jest Ewa, kobieta z niepełnosprawnością intelektualną, którą obserwujemy podczas zajęć i terapii, poznajemy jej sytuację rodzinną, dowiadujemy się, o czym marzy i czym zajmuje się na co dzień. Ewa tworzy rysunki, lalki i zabawki, za pomocą których komunikuje się z otoczeniem i mówi o swoich emocjach. Jej rysunki ożywają we wplecionych w obraz animacjach, dzięki czemu możemy spojrzeć na świat oczami bohaterki.

Marcin Lesisz – reżyser i operator. Absolwent Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Jego autorski film „Goran The Camel Man” był pokazywany i nagradzany na krajowych i międzynarodowych festiwalach filmowych. Producent i autor zdjęć do krótkometrażowego filmu fabularnego „Rykoszety”. Jako autor zdjęć i operator kamery pracował przy spotach reklamowych, filmach dokumentalnych, reportażach i serialach telewizyjnych.